| BladeMaster861 a întrebat:

Am un card de memorie micro sd in telefon si imi zice ca cardul de memorie nu este formatat si nu pot sa-l formatez.L-am formatat in alt telefon si tot la fel imi apare apoi am incercat pe calculator si nu-mi apare cardul. Ce ar trebui sa fac?(in alt telefon puteam sa vad ce este pe card)

2 răspunsuri:
| Negru_Iosif_1998 a răspuns:

De exemplu daca telefonul tau suporta micro SD pana la 8 si tu ii pui de 16 nu merge sau faza cu calculatorul posibil ca acel card SD pe care il ai sa fie fake sau cititorul nu e bun. Succes!

| BladeMaster861 explică (pentru Negru_Iosif_1998):

E un card de 2 gb micro sd si am cumparat telefonul odata cu cardul din magazin