| Gabii_Gabriel_1998 a întrebat:

am un galaxy s4 si se incarca cam greu,daca stau pe el la incarcat,in loc sa se incarce se descarca, ce problema poate avea?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se descarca intens cand se cupleaza la incarcator, atunci dioda de protectie de sens alimentare este scurtcircuitta, ori in incarcator, ori in telefon.

Intai incearca cu un alt icarcator (chiar de la USB-ul PC-ului sau laptopului), iar daca problema persista atunci du-ti telefonul la un service pentru reparat.

6 răspunsuri:
| Mada1920 a răspuns:

Banuiesc ca trebuie schimbata bateria... poate fi umflata sau deteriorata.

| iflirius a răspuns:

99% e de vina incarcatorul.

| ThePrinceJoker a răspuns:

Nu ar trebui sa il fortezi in timp ce este la incarcat.nu are incarcare rapida +ce mai consuma procesoru si ecranu telefonul tau in timp ce stai pe el.

| Sfaterly a răspuns:

Problema este bateria. S-a stricat. Probabil ar fi mai bine să te duci și sa îți cumperi alta. Încă ceva..nu mai sta pe el în timp ce e la încărcat deoarece din cauza asta se strică bateria.
O zi faină! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ninjaszzs1 a răspuns:

Poate e problema cu incarcatorul...