| Ionutz_Grigore_1990 a întrebat:

Am un Huawei G630 Si am o problema cu memoria, imi raman doar 800 de MB pentru aplicatii dintre care 600 sunt ocupati de. facebook, google, etc. Mi am cunparat un card de 4 Gb si am setat ca stocare implicita cardul SD si degeaba, aplicatiile se deacarca si se instaleaza tot pe telefon, si daca e o aplicatie mare zice ca nu am suficient spatiu pe dispozitiv. Cum setez sa imi descarce aplicatiile pe card?

2 răspunsuri:
| ANONIM444555 a răspuns:

3 chestii:
1.root(telefonul se rootează cu towelroot)
2. app2sd
3.Muți ce aplicatii vrei pe cardul sd
Făi unroot, după ce ai mutat ce ai vrut pe card, deoarece pierzi accesul la stocarea interna, deci... unroot să recapeți accesul. Sau dacă il lași rootat, neaapărat card, si schimba locatia de stocare implicita la card. Tot dacă e rootat, pierzi accesul la teme, asa ca, seteazați ce tema vrei, inainte sa reaprinzi telefonul. Cu rootul poti dezinstala aplicatii de sistem, poti sa dezinstalezi aplicatiile pe care le vrei, orice aplicație. Dacă vrei ca telefonul să NU MAI fie rootat, incearcă asta: https://play.google.com/store/apps/details?id=free.unroot.my.phone