| Dragosm19 a întrebat:

Salut TPU.
Am un HUAWEI P30 lite și vreau să-l dau la schimb cu un HUAWEI P30 pro.
Proprietarul cere în anunț 1100 lei pe telefon. Ce diferența să-i dau la schimb? Telefonul meu arata și funcționează impecabil

Răspuns Câştigător
| Alinalinmarian a răspuns:

Intre 200-400 de lei, depinde și cum arată telefonul lui

7 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu ii dai nimic e o escrocherie. Pe tine telefonul te incanta dar tu nu sti ce probleme are.
Mai bine vinzi telefonul pe care il ai si mai pui niste bani si iti ei altul mai bun decat ce ai.

| Dragosm19 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

E excrocherie ca omul are pro și eu lite? Vorbești pe de rost. Ca și cum eu am un a33 și vreau un s20 ultra, cam asta e ideea. Doar ca vorbim de Huawei, nu de Samsung

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Dragosm19):

Mai conteaza asta? Pro s-au lite e acelasi telefon HUAWEI P30.
Faci cum vrei.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu conteaza ca e pro s-au lite e acelasi telefon HUAWEI P30.
Pai, da al tau e impecabil dar tu te-ai gandit ca poate al lui nu e. Tu de ce crezi ca vrea 1100 de lei pe el. Adica dupa ce ca e acelasi HUAWEI P30 iti mai cere si bani duba ce faceti schimb.
Deci prin urmare e o escrocherie, te ea de prost.
Sa nu faci nimic.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Mama are HUAWEI Y9 din 2019 si in 3 ani jumate si-a scos banii pe el pentru ca la folosit.
Uite mai ce zici de telefonul asta e https://www.emag.ro/......D0PMDBMBM/ mai bun decat HUAWEI P30 pe care il ai acum.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu zic asa HUAWEI P40 e mai convenabil s-au Xiaomi Redmi Note 11.

| JorgeBest a răspuns:

Salut, iti recomand sa iti iei P 30 PRO de pe Flip.ro, e ca nou 1499 lei. Si il vinzi pe asta pe care il ai (P 30 lite) tot la ei, si iti fac reducere. Eu asa am facut acum 1 an. Am dat un P smart 2019 si am luat tot un Huawei. Si asa nu risti, ai garantie. Succes. Iti las linkul: https://event.2performant.com/......ents/click