| UzzY475 a întrebat:

Am un Huawei P9 Lite, după aproape 3 luni de utilizare se mișcă ca la început, am o singura problema și anume cu amprenta, după o luna de la cumpărare n a mai mers. Pur și simplu spune că nu a putut sa o recunoască, dacă o setez din nou din setări, merge de vreo două ori sa il deblochez și după aceea iar face fițe, menționez că nu e zgâriată și n a suferit lovituri sau mai știu eu ce. Așa fac toate Huawei urile sau ar trebui sa il duc la service?

1 răspuns:
| CatalinMnd a răspuns:

Daca ai garantie la el, trimite-l in garantie.
Nu folosesc Huawei, dar nu ar trebui sa faca asa. Odata ce telefonul e dotat cu "Finger Print", aceasta functie ar trebui sa functioneze bine.
Daca nu ai garantie la el, iti recomand sa mergi la un service.
Funda?