| anonim_4396 a întrebat:

Am un Huawei P9 lite. Incarcatorul este de 1A iar cablul de 2.4A afecteaza cu ceva?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu conteaza cablul; conteaza incarcatorul.

| LTAA a răspuns:

O sa se incarce mai greu, era de preferat un incarcator de 2A

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde stii cat are cablul? Normal nu ar afecta prea rau, pleace din incarcator cu 1A si in cablu oricum nu cred ca ar ajunge in telefon 2.4A deoarece are rezistenta mai mare cablul daca e gros.

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca are 2.4 de pe site-ul de unde l-am cumparat big grin. Mersi

| OnePiece a răspuns:

Nu. De fapt, nici incarcatorul nu ar conta. HiSilicon Kirin 650 (procesorul de pe P9 lite) nu suporta mai mult de 1A.

Asta e. Macar multumeste-te cu faptul ca incarcatorul e de calitate.