| SmArTy90 a întrebat:

am un Huawei P9 Lite nou nouț si am primit actalizare la sistem..si nu stiu ce sa fac sa dau actualizare sau nu..pentru ca inainte am avut un HTC m9 si tot asa mi-a dat actualizare, s-a actualizat la Android 7 si dupa aia avea unele erori si bateria se ducea mai repede. Imi e ca poate patesc la fel si cu asta. Ce ma sfatuiti? Multumesc

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ramon2473 are dreptate. Daca stii ca sunt probleme cu actualizarile, de ce le tot cauti? Un update este scos pe piata pentru erorile ce pot aparea la versiunea curenta. Daca telefonul e bine mersi, de ce sa-l stresezi cu actualizari? Apoi lumea se plange ca merge greu sau nu se mai deschide dispozitivul. Actualizarea se face numai daca e necesar, nu dintr-un moft!

4 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Actualizeaza-l, P9 lite este de ceva timp pe piata si s-au rezolvat aproape toate bugurile si erorile!

Răspuns utilizator avertizat
| LolitaLola a răspuns:

Daca e nou nout, are o actualizare mai veche. Daca nu dai sa se actualizeze nu vei fii informat cand e disponibila actualizarea pentru Android 7winking bateria trebuie sa fie undeva la 50%. IN MAXIM 10 min e gatawinking. E grup pe Facebook dedicat telefonului. Se numeste :Huawei p9/p9lite Romania

| SmArTy90 explică (pentru LolitaLola):

Mersi mult