| 92claudiu a întrebat:

am un iphone 3g 8gb. vreau sa trec de la 4.2.1 la 5.11 sau o versiune mai mare. nu ma pricep prea bine. vreau sa imi explice cineva detaliat pasii. multumesc. FUNDA big grin

5 răspunsuri:
| eDyGaMe a răspuns:

Trebuie sa downloadezi mai intai iTunes.pe urma conectezi telefonul si intri pe iTunes si iti apare acolo ca e o versiune noua disponibila si dai pe descarca si actualizeaza

| Andrei1099 a răspuns:

Nu mai poti. la iphone 3g ios 4.2.1 este cea mai mare versiune, de la 4.2.1 nu mai este suport de iphone 3g.

| Alin4uuu a răspuns:

Daca e 3gs merge sigur eu l-am actualizat la 6.1.3winking

| 92claudiu explică (pentru Andrei1099):

Am auzit ca merge si la 3g

| Andrei1099 a răspuns (pentru 92claudiu):

Nu mai merge, poti instala whited00r 6, arata ca ios 6, cu tot ce ii trebuie siri, comenzi, etc. dar este tot ios 3