| PSP a întrebat:

Am un iPhone 4 adus de tatal meu din Spania. Este codat pe Movistar. Pe Movistar merge perfect. Ei bine. M-am dus sa-l decodez ca cica nu merge sa-l decodez si sa-l folosesc ca iPad. Eu am fost doar la acest tip si momentan nu m-am dus in alta parte. Ce parere aveti? Sa ma duc la altceva sau ce a zis tipu` asta e bine? Eu consider ca nu se pricepe... atata timp cat acolo mergea perfect... Astept raspunsul dvs. Ofer funda + vot.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Du-te cu el la un service autorizat, nu la orice tip care zice ca nu poate fi decodat. La service pretul este 50-80 lei decodarea, pana atunci poti folosi telefonul ca Ipod, nu ca Ipad. bft! happy

| PSP explică (pentru Jipa95):

Cum i-o zice... Mersi de raspuns. Dar am o intrebare, daca ii bag R-sim merge?

| Jipa95 a răspuns (pentru PSP):

Asta chiar nu stiu, iti vor spune baietii de la service :/