| ISOtech a întrebat:

Am un iphone 4s si as vrea sa ii fac update la IOS 7. Problema este ca telefonul este codat pe o retea din Canada. Din fericire am acea cartela deci practic cea originala numai ca nu prind deloc semnal(logic). Exista vreun risc daca fac update? Mentionez ca nu are jailbreak sau alte minuni(nu prea ma pricep)

Răspuns Câştigător
| Jxy a răspuns:

Nu este niciun risc...este ca si cum ai face update cu o cartela din Romania.
Sistemul de operare nu are nicio legatura cu cartela...
E ca si cum nu ai putea sa iti updatezi la windows 7 de la windows xp deoarece ai internet de la romtelecom...happy

3 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu as face update o sa mearga mai incet decat ios 6 si din cate stiu de la ios 7 nu mai poti reveni la o versiune mai veche, referitor la problema cu semnal ai putea da o resoftare sau sa mergi la service

| ISOtech explică (pentru DenisIonut01):

I-am facut update si sa stii ca se misca chiar bine. Se misca prost la iphone 4 (eu am 4s) si am vazut asta cu ochii mei si iti dau mare dreptate

| Vasile_Nelu_1985 a răspuns:

Ultima versiune de soft a fost updata si i s-au eliminat bug-urile, totusi ca design e foarte diferita de 6 si in plus unele facilitati