| IonutCiobanescu a întrebat:

am un iphone 5 si cam de o zi jumate bateria nu se descarca de la 56% si nici nu incarca, ce poate fi?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Se mai intampla la orice telefon. Incearca sa consumi toata bateria, sau foarte aproape de zero, si apoi stinge-l. Lasa-l asa cateva ore sau o zi, apoi aprinde-l si incarca-l 100%, ar trebui sa isi revina.

| IonutCiobanescu explică (pentru Frank51):

Pai nu stiu daca e descarcata sau nu, ca si atunci cand incarca arata ca e 66% dupa se schimba in 73%, dar nu mi functioneaza butonul de on off asta e problema si nu stiu daca o sa mai il pot aprinde, sper sa se rezolve

| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Salut! Rar sistemul de operare nu reda procentajul corect al bateriei. Adica in coltul telefonului la icoana ramane aceleasi numar. Eu o data la o tableta allwiew speed city androidu afisa bateria la 150%, o data la 200%. Pana la urma se va descarca. Scoate bateria din telefon ( Daca e detasabila) si rebago dupa 5 sau 10 minute.

| MaRIAN9889 a răspuns:

Sunt sanse ca telefonul tau aibe un bug si sa nu arate exact cat la % are bateria. Ai putea incerca sa ii dai un restart, daca nu resetare din fabrica cel mai rau caz, presupun eu. Adica eu asa as fi facut, daca nu si-ar fi revenit.