| edytZzza a întrebat:

am un iphone 5c si dintr-o data nu se mai aude sunetul de blocare/deblocare si sunetul de la taste. am curatat si difuzorul telefonului dar nimic. tin sa mentionez ca daca intru pe youtube sa ascult muzica se aude perfect, dar acest sunet de blocare deblocare si al tastelor nu se aude deloc.
Stie cineva de la ce poate fi si cum pot rezolva aceasta problema?

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu te-ai gandit sa intrii si prin setarile telefonului sa pui sonor tastelor / la deblocare? Poate ti-a pus cineva mana pe el, si ti le-a dereglat.

| edytZzza explică (pentru Jipa95):

Nu a avut cine sa umble a fost lasat acasa + ca am cod la el.

| Jipa95 a răspuns (pentru edytZzza):

In locul tau eu i-as da o resetare in fabrica, sigur isi va revenii! happy

| Joker11 a răspuns:

L-ai scapat jos, in apa ceva? Du-l undeva la reparat si o sa vada ce are.

| edytZzza explică (pentru Joker11):

Absolut nimic. merge bine dupa care am inceput sa ma joc pe el si cand am vrut sa il sting nu s-a mai auzit acel sunet.

| andrei690 a răspuns:

Vezi ca e pe silentios laughing

| Norbert97 a răspuns:

Incearca sa resetezi telefonul daca nici asa nu iti merge posibil sa fie problema de la soft!