| xGamerZ212 a întrebat:

Salut tpu.Am un iphone 5s si am gevey (r sim). Cate odata nu ma poate suna nimeni pot doar sa sun eu (sunt pe telekom) credeti ca problema e de la r sim? Daca il decodez mai face asa? Tin sa mentionez ca am semnal in permanenta.

3 răspunsuri:
| xGamerZ212 explică:

Mentionez faptul ca avea ios 10.3 cred si i am dat update la 11

| FakeJoker a răspuns:

Nu am avut iPhone ca sa-ti zic ca sigur asta ar fi cauza, dar un prieten a patit asta la 3 iphone'uri dupa ce si'a schimbat ecranul la fiecare dintre ele, pur si simplu numai avea retea, ori nu putea fi sunat, ori putea fi sunat doar din afara, fiindca cei care ii faceau display'ul nu conectau cum trebuie o banda, acum daca stii ca ti'ai schimbat recent display'ul ar trebui sa incepi de acolo. Daca nu, poti incerca cu alta cartela sa vezi daca a ta e de vina.

| xGamerZ212 explică (pentru FakeJoker):

Ma gandesc ca e de la gevey