| manzuseby a întrebat:

Salut tpu.am un iPhone. 5s si este deblocat la iCloud.Dar cand sa descarc un joc de pe appstore imi cere parola fostului proprietar. credeți ca merge rezolvată problema.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Cred ca ti-a cam dat teapa. Nu e deblocat pe iCloud daca-ti cere parola fostului proprietar laughing. Incearca sa stergi contul ala si sa-ti bagi contul tau, daca nu merge e clar.E blocat pe iCloud. Trebuia sa-i ceri respectivului sa stearga contul in fata ta, si sa incerci sa instalezi o aplicatie din AppStore atunci. Daca mergea il luai.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Du-l la un service, ti-l vor debloca ei dar cel mai probabil contra-cost.

| Clantza a răspuns:

Schimba Apple id din setari -> iTunes & App Store (fa-ti unul nou daca nu ai)

| manzuseby explică:

Da imi cere parola. Dar oare nu merge făcut.