| Teodor_Gabriel_1999 a întrebat:

am un iPhone 6 și am o problema cu audio. Când sun pe cineva fără camera și speaker persoana pe care am apelat-o ma aude... dacă sun cu camera și speaker sau doar cu speaker sau doar cu camera nu ma aude, ce pot face?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Verifica cu casti, daca iti functioneaza pe microfon indiferent ce faci; daca nu-ti functioenaza poate fi o problema software, si poti incerca o actualizare a sistemului 12.3.1 cred e ultimul pentru tine, si/sau o resetare totala. Altfel trebuie cel mai probabil schimbat microfonul, fiind o problema hardware.

| Teodor_Gabriel_1999 explică (pentru CM7YRE):

Apropo cu casti ma aud...și cred ca merge faza cu repet mi-a zis fratimio și încă o întrebare dacă ma duc la depărtare de stația de wifi adica la 4 metri nu mai prind de loc? nici sa pun telefonul lângă wifi tot lipsește o linie?