| ArmywCode a întrebat:

Am un iPhone 6 si am o problema cu el. Ieri l-am pus la incarcat se incarca, iar cand m-am uitat sa vad cat era la % era 46% si nu se mai incarca. De atunci se incarca foarte greu si nu imi mai arata simbolul de incarcare. Nu face nici zgomotul ala cand il pun in priza. Am incercat tot ce scria pe net, de la curatarea mufelor pana la "Hard reset" cand trebuie sa tin pe butonul de power si pe butonul de home pana cand apare logo-ul Apple. Cand il bag in laptop sau in PC imi zice de la windows ca dispozitivul USB pe care l-am introdus e defectat (malfunctioned) Va rog un raspuns ce ma poate ajuta.

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dacă este nou cumpărat și are garanție mergeți de unde l-ați cumpărat, nu spuneți că l-ați curățat, umblat la el și cereți să vi-l repare.
Sau căutați un service de telefoane, dar atunci veți pierde garanția. Au luat ele foc, au explodat aceste iPhone.
Dumneavoastră ați scăpat ieftin

| aicaramba a răspuns:

Daca ai incercat sa il curati de praf, scame in interiorul mufei si tot degeaba cel mai probabil s-a rupt vreun pin de la mufa telefonului. asa am patit si eu acum 2-3 zile, am schimbat mufa de la telefon cu 80 lei in rm. valcea

| ArmywCode explică (pentru aicaramba):

Cum sa fie rupta si sa se incarce?