| Lau2234 a întrebat:

Am un iphone 6s si azi l-am băgat la încărcat si dupa ce s-a încărcat destul de mult, l-am scos puțin si l-am băgat iar la încărcat. Problema este ca, mi-o aparut pe ecran ceva de genul " accesorii baterie " sau asa ceva si dupa nu mi-a mai arătat că se incarca telefonul chiar dacă era in priza. El se incarca cate 1% dar nu îmi apare culoarea verde la baterie (aratand ca se incarca) care este problema? Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bateria este terminată, trebuie sa i schimbi bateria.

| Lau2234 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu totusi cred ca e de la încărcător, am vazut ca s-a rupt un fir. Bateria îmi tine destul de mult.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lau2234):

Atunci este mufa de la incarcator defectă, si trebuie alt incarcator nou.Te duci cu acesta vechi si cumperi altul nou exact aceleasi tensiuni si amperi sa fie si aceeasi mufă i ei si telefonul cu tine, sa ti faca o probă.