| Utilizator600cmc a întrebat:

am un iPhone 7 cumpărat de la eMAG când a apărut. Am garanție Apple și toate actele telefonului. recent am dat cu el de pământ și s-a spart ecranul și camera spate. am înțeles de la cineva că ma pot duce la Apple să le dau 130Euro și imi dau altul nou? Am înțeles ca as putea merge pe premiza "nu tine bateria" sau mai știu eu ce. Merge? Este posibil?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca aveai asigurare poate mergea smecheria... asa iti imaginezi ca nu

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Degeaba esti smecher, nu merge asa. Cumperi unul nou sau platesti reparatia, tu esti vinovat de defectiuni.

Răspuns utilizator avertizat
| Tpufan123 a răspuns:

Nu merge așa! Ai putea sa folosești garanția. Lol. Dar dacă spui ca e de la eMAG nu pot sa îți dea altul nou.

| Anchelor a răspuns:

Normal ca nu. daca tu l-ai stricat e vina ta...

| Utilizator600cmc explică:

Nu vorbesc de faptul să imi dea cei de la eMAG altul nou, spun despre cei de la Apple. Mulți și-au schimbat telefoanele pe premiza :"Nu imi tine bateria, și nu vreau să fie umblat în el..." iar aveai un timp de așteptat și cei de la Apple îl trimiteau în service, verificau că nu tine bateria și îți trimiteau altul nou... acum mă gândesc. dacă este spart, mai merge?