| AnakinSW a întrebat:

Am un LG G2 si aseara l-am bagat la incarcat, mergea, avea vreo 50% baterie, de dimineata nu a pornit deloc, am incercat si power + volume down, l-am desfacut sa vad daca este vreun chipset, ceva scos de acolo, dar totul este in regula, deci mergea in seara aia, nu am varsat ceva pe el/scapat pe jos. Ajutor, dau funda!

4 răspunsuri:
| THeodor_Horia_2000_JfrQ a răspuns:

E normal sa se stinga cand bateria ajunge la sub 5÷.Nu iti arata nimic pe display? Vezi sa nu fie spart!

| AnakinSW explică (pentru THeodor_Horia_2000_JfrQ):

Nu e spart, ca se stinge ma refer ca nu imi mai arata logo-ul LG si dupa aia, direct se stingea, pur si simplu, se facea un ecran negru, nu este spart!

| Denisa1988 a răspuns:

Buna. Ia-o logic. A fost vreo pana de curent la tine in oras-cartier noaptea trecuta? Incarcatorul e ok? Il poti testa pe alt telefon sa vezi daca functioneaza? Daca da, bateria o poti testa pe alt telefon? Daca nu, incearca sa o scoti pentru o ora complet, pune-o la loc si vezi daca se incarca. Indiferent daca telefonul e stins, in momentul in care e alimentat trebuie sa iti apara asta pe display. Daca nu iti apare dupa ce faci testul asta si esti sigur ca incarcatorul e ok, schimba bateria. Daca dupa ce o schimbi tot nu porneste, recomand o vizita la un service.

| AnakinSW explică (pentru Denisa1988):

Deci, am incercat cu mai multe incarcatoare care merg, le-am incercat si la alte telefoane, bateria nu o pot scoate, daca ma duc in service oare rezolva ceva? Eu as vrea sa fie doar bateria de vina, oare este ea? Incepuse sa tina mai putin si se stingea cand avea 3%.