| Bucur_Emil_1997 a întrebat:

Am un LG optimus L7 cu o memorie interna de 4gb.mi-am luat si card de 16 gb pe el! Problema vine cand instalez o aplicatie care ocupa mult gen real racing 3. Aplicatia se instaleza in memoria interna si cand o mut pe card si pornesc aplicatia incepe iar sa downloadeze instalanduse tot in memoria interna... ocupand-o degeaba! Vreau sa stiu daca pot sa fac cumva sa nu imi mai faca asta/sau daca pot lua memorie de pe card si sa o fac sa o maresc pe cea interna...gen ceva virtual care sa figureze ca memorie interna si de fapt sa fie cardul!

Răspuns Câştigător
| AdrianaMaria1996 a răspuns:

Uita-te la setari, probabil telefonul e setat sa salveze totul in memoria interna. Cauta acolo unde iti apare cate memorie este ocupata si trebuie sa iti apara si optiunea sa schimbi locul unde vrei sa se salveze ce downloadezi