| shotys a întrebat:

am un Nokia 2700 c si nu mai citeste cartela, el porneste si fara cartela. am incercat cu mai multe cartele si nu vrea sa citeasca nici Orange nici cosmote. ma ajuta cineva sa imi spuna ca are daca a mai intalnit cineva problema asta

Răspuns Câştigător
| shotys explică:

Tu vrei sa revii la setarile din fabrica, nu-i asa? iti cere master cod, introdu-l!

18 răspunsuri:
| ITvladutu a răspuns:

Cum a zis dani0822 sau du-te sa ti-l deblochezi.

| dani0822 a răspuns:

Du-te la sevice sa iti lipeasca cititorul SIM, cred ca asta este problema, te costa aproximativ 40 de lei.

| shotys explică (pentru dani0822):

Nu ave cum sa se dezlipeasca pentru ca nu a cazut, azinoapte l-am lasat bun pe masa si dimineata nu mai avea cartela citita

| dani0822 a răspuns (pentru shotys):

Stiu ca telefoanele Nokia 2700 au niste probleme cu sim-ul, am avut si eu unul si isi pierdea semnalul foarte des, nu citea cartela...intereseaza-te la un service, totusi incerca sa revii la setarile din fabrica, curata-l putin, poate fi si o problema cu softu'.

| shotys explică (pentru dani0822):

Zi-mi si nie care este codul de siguranta pentru Nokia, 12345 nu il vrea

| dani0822 a răspuns (pentru shotys):

Incerca 0000 sau 1234

| shotys explică (pentru dani0822):

Nu vrea nici asa. cum fac sa il schimb fara sa il stiu pe cel vechi

| dani0822 a răspuns (pentru shotys):

Nu prea se poate, afla IMEi-ul si il introduci pe site-ul asta> http://nfader.su/, si iti genereaza codu' de siguranta,

| shotys explică (pentru dani0822):

Pai il am pentru ca eu l-am cumparat si mersi este la prima mana nu il am la mana a doua are vreo 4 ani saracu telefon

| shotys explică (pentru dani0822):

Pai si master codul unde il introduc. sper ca nu te superi ca te bat la cap

| dani0822 a răspuns (pentru shotys):

Ai aflat codul pana la urma?

| shotys explică (pentru dani0822):

Pai unde introduc codul asta Security Mastercode: 4050042415.

| shotys explică (pentru shotys):

Da vreau sa revi la setarile din fabrica dar acolo imi cere cod de siguranta, eu am master codul dar nu il vrea nici pe asta

| dani0822 a răspuns (pentru shotys):

Ai spus ca ai utat codul de siguranta pentru revenire la setarile din fabrica, acel site iti dadea codu' care ii apartine telefonului tau(master code), il introduci cand vrei sa restaurezi setarile telefonului.

| shotys explică (pentru dani0822):

Da am uitat codul, dar nici cu master cod nu vrea sa se reseteze, nici resetare generala nici resetare setari

| shotys explică (pentru dani0822):

Imi scrie eroare de cod

| dani0822 a răspuns (pentru shotys):

Incerca asta atunci, il introduci pur si simplu in telefon>*#7370#

| shotys explică (pentru dani0822):

Pe displei nu, nici asa nu vrea. oricum mersi o sa il duc la un resoftat. mersi funda o ai deja

| shotys explică (pentru shotys):

Tu vrei sa revii la setarile din fabrica, nu-i asa? iti cere master cod, introdu-l!