| RitaDeluxxxe a întrebat:

am un NOKIA 306 care am dat sa instalez ceva...un soft sau un update nu mai stiu, oricum asta am dat la intanplare ca nu-mi mai mergea toate simurile pe el. problema e alta ca nu am lasat sa se instaleze tot si i-am scos bateria si cand am vrut sal aprind nu am mai reusit. il conectez la laptop si degeaba tot nu se aprinde si imi zice ca nu-i gaseste hardul sad. va rog ma puteti ajuta? cu un program sau ceva de genu. ofer cea mai mare FUNDA big grin.va multumesc

Răspuns Câştigător
| AaNdYy a răspuns:

Singura metoda pe care am gasit-o este folosind un program numit Phoenix.
Uite aici tutorialul http://montakhab.wordpress.com/......a-phones/. Sper ca a ajutat!
P.S: daca nu merge din prima incearca sa bifezi casuta Dead phone USB flashing de la Step 5.

4 răspunsuri:
| AaNdYy a răspuns:

Pai normal nu trebuie sa intrerupi procesul de instalare a softurilor. Du-te cu el la un service sau la firma de telefonie de unde il ai si poate ti-l pot face ei.

| RitaDeluxxxe explică (pentru AaNdYy):

Da iti multumesc de sfat. la cumparat un amic din Italia si dupa o luna jumate mi l-a dat mie in stare buna fuctionabil fara nici o zgarietura. numai ca eu i-am venit de hac big grin vre un program cv care sa-l descarc in laptop si sa-l repar sau sa-l fac sa se aprinda.

| RitaDeluxxxe explică (pentru AaNdYy):

I-ti multumesc frumos. dar nu ma lasa leptopul sa-l instalez. danu odata next si se blocheaza sad

| RitaDeluxxxe explică (pentru AaNdYy):

In final am reusit sa-l instalez dar tot nu imi gaseste telefonul. am facut toti pasi corect

| AaNdYy a răspuns (pentru RitaDeluxxxe):

Singura metoda pe care am gasit-o este folosind un program numit Phoenix.
Uite aici tutorialul http://montakhab.wordpress.com/......a-phones/. Sper ca a ajutat!
P.S: daca nu merge din prima incearca sa bifezi casuta Dead phone USB flashing de la Step 5.