| Giocodimano1 a întrebat:

Am un note 3 și am găsit pe cineva cu care sa fac schimb el are A5 2016.
Ce "teste" sa îi fac telefonului (a5-ul) sa văd dacă e copie sau dacă merge bine etc?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bagi cartela sim in el, suni pe cineva, sa vezi cum se aude, cît de tare, pui căstile sa vezi pe handsfree se aude bine? Intrii pe google, pui un Youtube sa vezi cum se vede, daca are ecran full hd, c am astea sunt testele de bază cand cumperi telefon

| Giocodimano1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar ca sa văd dacă e fake? Adică copie?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru funda, succes.

| CatalinMnd a răspuns:

In primul rand, ii faci un test vizual. (te uiti la el, verifici zgarieturi e.t.c)
ii verifici senzorul de amprenta.
Verifici sonorul. Suni pe cineva, verifici cum se aude pe speaker, cum se aude fara.
Bagi cartela ta SIM, si card micro USB daca ai.
Ii verifici versiunea Android-ului.
Si alte teste minore.
Funda?