| anonim_4396 a întrebat:

am un note 3 SM-N9005 cu android de 4.4.2 si de curand cand activez wifi-ul, imi cere o actualizare softwer la android de 5.0, multi mi-au spus ca merge mai greu dupa, vreau sa stiu cine i-a dat acesta actualizare cum ii merge telefonul., se blocheaza, merge mai greu la jocuri etc...DAU FUNDA Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Skz_Ionut_1998 a răspuns:

Frate eu mi-am luat note 3 acum 2 saptamani si i-am dat actualizare.Nu-ti merge deloc greu, meniul o sa fie putin ciudatel dar te obisnuiesti cu el intr-o ora.Fa-ti actualizarea, nu o sa-ti mearga in lag deloc.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

In toate cazurile, trecerea la o noua versiune (mai mare) implica inclusiv o incarcare mai mare a tabletei, telefonului sau calculatorului.
Aparatele mai vechi si/sau cu configuratie mai redusa acesta trecere poate incetini, chiar semnificativ.
Din acest motiv, este indicat sa folosesti versiunea care a fost iesit din fabrica.