| bitzuuu a întrebat:

am un Orange hiro si imi face figuri se trage bara de notificari singura si mai multe ce pot face nu mai am garantia

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa te prezinti cu telefonul si factura de achizitie a acestuia, intr-un Orange Shop. Telefonul va fi verificat si trimis catre service-ul autorizat pentru a fi reparat.

Cu prietenie,
Orange Helper

| bitzuuu explică (pentru OrangeHelper):

Salut am facut rost de garantie dar mai este o problema cel de la care am cumparat telefonul l-a luat la abonament si nu la mai platit mai este valabila garantia exista riscul sa il opreasca acolo?

3 răspunsuri:
| KidduChan a răspuns:

O prietena are acelasi telefon si a avut aceeasi problema, care s-a agravat pana cand nu a mai raspuns touch-ul...Singurul mod de al repara este schimbarea ecranului care e destul de costisitoare.