| Qweerrrtttyyy a întrebat:

Salut,TPU! am un Orange nivo si de cateva zile bateria nu mai tine ca de obicei adica il incarc dimineata si seara deja baterie se descarca la 0%,de jucat nu ma joc pe el,vorbesc putin,pe internet nu intru, muzica ascult mai rar... pana acum 1 saptamana bateria chiar daca ma jucam ajungeam cu ea acasa cel putin 30% dar acum fara sa ma joc ajung cu ea 0% va rog spuneti-mi ce sa fac si va rog sa imi dati si un site de unde as putea sa iau alta baterie... Multumesc

Răspuns Câştigător
| 2Low a răspuns:

Http://www.g5m.ro/......olpad.html

Poate sa fie si bateria, depinde de cat timp il ai dar poate sa fie si o problema de soft(Probleme de afisaj). Adica tie sa iti apara ca mai ai 10% iar de fapt pe acumulator mai este cam 40-50%.Incearca o inchidere a telefonului scoate acumulatorul si vezi apoi cat iti indica la baterie. Daca este tot asa inseamna ca bateria este pe moarte.

| Qweerrrtttyyy explică (pentru 2Low):

Telefonul il am de un an, i-am dat revenire la setarile din fabrica, dar degeaba, am incercat sa ii scot si bateria dar dupa ce il repornesc imi apare cu 10-15% mai putin... daca ar fi cum ai zis tu mai sus sa imi arate 10% si de fapt sa mai am 50% nu mi s-ar mai inchide cand apare 5%...happy

| 2Low a răspuns (pentru Qweerrrtttyyy):

Da,dar si eu am avut problema aceasta cu un smartphone.La 5-6-7% mi se inchidea.Il lasam 5 minute si apoi il porneam din nou si aveam peste 30%

| Qweerrrtttyyy explică (pentru 2Low):

L-am trimis in garantie si mi-au schimbat bateria, dar tot asa face, nu tine deloc