| Vali215 a întrebat:

Am un Samsung A6 și viteza net-ului este mereu "E". Când am cumpărat telefonul mergea 4G fără probleme. Menționez că telefonul are 2 luni. Aveți idee de ce? Chiar am mare nevoie de 4G.

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Si eu am telefonul asta si din punctul meu de vedere e un mare fail. La mine problema e la semnal, ca nu pot suna si nu pot primi apeluri in schimb netul merge. Se mai intampla cateodata sa imi apara E si pana nu ii dadeam restart nu revenea la 4G.

| Vali215 explică (pentru Furnicuta000):

Ca să pot suna și să primesc apeluri am mutat cartela în slot-ul 2. Acum văd pe slot-ul acesta altă problemă, nu-mi merge bine net-ul pe el. Deci ca să am net trebuie să-l mut pe primul slot iar ca să efectuez apeluri pe slot-ul 2. E mare fail acest telefon. laughing Încearcă să faci ca și mine în privința apelurilor.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Vali215):

Pai am mutat cartela in slotul 2 inca de cand l-am cumparat, ca in slotul 1 nu avea nicio sansa laughing
Oricum am vazut multe intrebari pe TPU in ultimul timp despre acest telefon.

| Vali215 explică (pentru Furnicuta000):

Asta e a doua la mine. laughing Deci chiar e un fail telefonul ăsta.

| Bizon95 a răspuns:

Da un reset la networking
ai sanse mari sa se rezolve

altfel, mers cu el la garantie, e posibil sa se fi defectat partea de 4g