| AlexDorinel a întrebat:

Salut TPU. Am un Samsung a71 de un an aproape, merita sa-l schimb cu un iphone 12 mini?

Vad la mulți prieteni ca au iphone 11/12.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza snobismului, fiindca samsungurile sunt la fel de performante ca si iphone-ul, dar mult mai ieftine si mai cumparate.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Dupa cum am spus, informatie pentru snobi, odata ce samsungul a dovedit ca este cel putin la fel de performant, iar ultimile modele sunt superioare iphonului si se vand de zeci de ori mai multe, decat iphone.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ia zi-ne cit tine bateria la un aifon...

| Simpatic a răspuns:

Copile tu si generatia voastra nu realizati ca iphone e o gaselnita menita sa ia banii la prosti, sunt telefoane la aceeasi bani care sunt mai performante, singurul lucru care il au ei diferit e acel sistem de operare Ios, dar sa dai o multime de bani pentru atat lucru cand pe magazinul android ai toate softurile pe care le vrei, e aiurea.
E o moda de caca printre adolescentii cu bani de la parinti si figuri de magnati, bani aruncati aiurea.
Eu am un telefon de 2 ani de zile si crede-ma ii iau in nivel financiar pe toti amicii tai cu tot cu familiile lor.
Noi astia adulti nu dam bani de cand atunci cand chiar avem nevoie de un lucru, atunci da dau si eu sume mari de bani dar pana nu am nevoie nu arunc bani pe un lucru ca are si gigel si ionel, moda de rahat. Mai bine moda printre voi adolescentii ar fi sa va bateti pe olimpiade si invatatura, pe bun simt si cum va purtati in societate, ca astea va lipsesc voua generatiei "iphone"!

| Catrice a răspuns:

Pai cum mai Dorinele sa alegi iPhone când lăudai Huawei xiaomi? Ma dezamăgești mai Dorinele mai sad

Răspuns utilizator avertizat
| danbnz a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si ca performanta e cu mult peste Samsung. Uita-te la teste.
Ce vad eu ca un mic minus e capacitatea bateriei... cam mica.

| Legion7X a răspuns:

Nu-i nicio afacere. Lasă pe a71 că are micro SD, și pentru android sunt o multe de programe in magazinplay.