| Andiiiii a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Ace S5839 si vreau sa-mi pun Cyanogenmod, am copiat tot ce trebuie ( recovery clockwork si CyanogenMod-7.1.0-v ) pe card, am dat reboot si zice " "E:error in TMP/sideload/package.zip (status 7) " Vreo idee ce pot face?

Răspuns Câştigător
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Da ai aici http://www.youtube.com/watch?v=rUSn0E_dWMg daca nu te lamuresti mai cauti tu pe youtube. dar daca ai telefonul in garantie si il rootezi o sa-ti pierzi garantia.

5 răspunsuri:
| strangesura a răspuns:

Tu probabil acolo i recovery ai dat 'apply zip from sideload' sau 'apply update.zip'. Trebuie sa dai pe apply zip from sdcard si apoi cauti unde ai bagat cm-ul

| Andiiiii explică (pentru strangesura):

Asa am facut...

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns (pentru Andiiiii):

Telefonul e rootat? incearca sa descarci cm din alta parte.

| Andiiiii explică (pentru BADBUNNYaruncacubanii):

Un program sau tutorial cum sa fac root?

| strangesura a răspuns (pentru Andiiiii):

Ia din nou ROM-ul, poate nu s-a descarcat complet si incearca din nou.Inca un sfat:sa ti-l iei de pe www.xda-developers.com