| byckalx13 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Core 2 si a inceput sa isi apese singur butonul "back" fara sa apas, ce sa ii fac pentru a nu se mai intampla asta?(P.S: vreau sa mentionez ca l-am scapat de cateva ori pe jos dar a inceput dupa ceva vreme sa faca asta dintr-o data)

2 răspunsuri:
| ioanoanea15 a răspuns:

Nu e din cauza ca l-ai scapat tu pe jos. Ceea ce ti se intampla tue e un bug de soft. Am mai vazut acest bug pe mai multe telefoane de la Samsung. Nu stiu ce ai putea sa faci in legatura cu asta, dar iti pot recomanda o resoftare, teiretic ar trebui sa rezolve problema, practic nu stiu.

| Degaj3 a răspuns:

Dai tu reset la fabrica din setari.
Sau stingi telefonul il lasi sa se stinga si apesi vol+ si butonul home si ala de power toate in acelasi timp. Tii apasat pana iti apare un meniu cu optiuni. Daca ai facut bine pana aici trebuie sa vezi ceva cu Factory reset dai la ea cu vol - si o selectezi cu butonul de power dupa dai "YES". Bafta!