| sorinAP a întrebat:

Am un Samsung galaxy grand prime de vreo 5 luni.Pe spate are camera de 8 mp si pe fata de 5. Dar face poze foarte proaste si se vede în ceață. Nu pot sa fac cv sa se vadă mai bines?

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Face poze foarte bune, intra in setari si seteaza rezolutie mai mare, si dupa fa poze la lumina, lumina ajuta totul!
Si pana la uma la ce te astepti de la un telefon asa de ieftin? Sa fie camera foto sau ce? In locuri ferite de lumina chiar si G4 face poze mai slabute! Nu uita, lumina este totul!

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu poți.

| horia2012 a răspuns:

Camera are Autofocus. Nu are cum sa fac poze foarte proaste, uita-te la setari (ai manual la telefon), sterge lentilele camerelor, nu misca telefonul cand faci o poza.