| ilasadrian a întrebat:

am un Samsung galaxy GT I5500, la el aveam parola prin unirea acelor puncte dar niste colege din clasa au incercat de multe ori si mi l-au blocat, acum imi cere adresa de email si parola si cand le bag nu merge nu se intampla nimic.As vrea sa fac eu cv adica sa apas mai multe butoane am mai vazut unde-va chestia asta, nu as vrea sa il duc la ORANGE funda pentru cel mai bun raspuns sa ad ID mass ilas.adrian plzz help me big grin tongue

2 răspunsuri:
| TommyLynn a răspuns:

Metoda asta iti va sterge contactele, mesajele, tot ce ai in telefon, exceptand ce ai pe cardul SD si pe cartela SIM(pe care e bine sa le scoti)

1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.

| ilasadrian explică (pentru TommyLynn):

Baga ID meu de mass ilas.adrian plz