| AlexSTN90 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy J3(2016) si as vrea sa-i dau un Factory Reset... dar ma tem de o problema:
1. Contul meu de Google are verificarea in doi pasi activata si nu mai stiu codurile acelea 8 pe care ti le da si nu mai pot dezactiva verificarea.
Si 2. Mi-e frica ca dupa Factory Reset (dupa ce trec de conectarea la WI-FI, alegerea limbii, etc) o sa-mi apara acolo ca acest telefon a fost resetat si ca trebuie sa-mi confirm contul. Eu stiu Email-ul si parola dar mi-e teama ca nu o sa ma lase sa ma conectez din cauza verificarii in doi pasi de care va spusesem mai devreme.
Ce credeti... o sa am sanse sa-mi apara acea confirmare a contului sau ca o sa ma puna sa-mi creez un cont nou ceea ce ar fi excelent. Am inteles ca uneori nu se va afisa acea confirmare a contului, nu stiu daca e adevarat. Dar mai am o idee si vreau sa-mi spuneti daca e buna: Daca elimin acest cont din telefon si creez altul va ajuta cu ceva dupa Factory Reset? Va rog sa ma ajutati! O seara minunata va doresc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai putea seta acum în contul actual o metodă de recuperare a contului folosind un număr de telefon (al tău) și / sau o ALTĂ adresă de mail unde ei trimit un cod.
Dacă nu te interesează contul actual (înțeleg că ți-e ok dacă faci altul nou - nu văd de ce te stresezi...
Oricum, poți porni un telefon și FĂRĂ să îi dai vreun cont de gmail.

| AlexSTN90 explică (pentru mihai69):

Nu ma lasa sa fac nimic din cauza acelei verificari in doi pasi nici macar sa-mi adaug un nr de telefon pentru recuperare... cred ca o sa adaug un cont nou si o sa-i dau resetare din fabrica

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Poti sa ii dai hard reset, asta se face tinand doua butoane apasate (volume up si home) in timp ce pornesti telefonul
https://www.google.com/search?q=android+hard+reset
si apoi sa dai wipe la partitia system si cache

pana acum nu am auzit nici un Android care sa aiba lock dupa cont, numai la Apple am auzit asa ceva

| Gabytzu21Gaby a răspuns:

Te lasa ca am facut si eu.