| Alex714 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Mini 2 si am luat cartela din telefonul vechi si am bagat-o in cel nou.Pe cartela am o extraoptiune pe care am si net...Problema este ca pe telefonul vechi merge netul dar pe cel nou nu merge.
As vrea sa stiu cum fac sa mearga netul pe telefonul nou...

Si da puteam sa folosesc si wireless dar la mine prin zona nu e semnal mai deloc

Dau funda pentru raspunsul care ma va ajuta

1 răspuns:
| JordanMichael a răspuns:

Depinde in ce retea esti... trebuie sa iti faci setarile pentru internet. Ai doua solutii, fie suni la relatii cu clientii fie intri pe siteul lor si cauti sectiunea cu Setari Automate, si primesti setarile prin intermediul unui mesaj. Pentru mai multe informatii despre telefoane poti intra pe http://telefon-performant.blogspot.ro/. SUCCES.