| andreeadeea2424 a întrebat:

am un Samsung galaxy mini 2 si mi-sa zgariat bara aurie... vreau sa precizez ca inca mai am garantie timp de un an ...intrebarea mea este daca se poate schimba

5 răspunsuri:
| AlinSUNT a răspuns:

Nu se poate schimba... E din vina ta, si eu am avut tot asa o problema si nu mi l-au schimbat...

| Seby90 a răspuns:

Strica-i sistemul de operare, pune-i root, si fa-l brick. O sa ti-l schimbe atunci, fiind ireparabil.

| Raptorz a răspuns (pentru Seby90):

Ma daca face tot ce-i zici pierde garantia si dracu il mai face...

| Seby90 a răspuns (pentru Raptorz):

If you do it right nu te prinde nimeni. faci root, instalezi rom manager si flashuiesti un sistem de operare gresit. ei nu mai pot verifica nimic, cel mai rau lucru care il poate face este sa ii schimbe placa de baza. am schimbat 2 telefoane in felul asta

| Raptorz a răspuns:

E un lucru minor... as zice sa-ti folosesti garantia la spargerea ecranului sau chestii mai grave...Ar fi culmea sa folosesti garantia pentru o zgarietura.