| IMS1806 a întrebat:

Am un Samsung galaxy mini cumparat nou, nu la abonament, liber de retea... imi citeste orice cartela de Orange, cosmote, frog. etc. dar cand vreau sa bag o cartela de digi mobil in el nu mi-o citeste. ca si cum ar fi codat pe reteaua digi. imi poate spune cineva va rog daca as putea sa-l decodez eu? multumesc anticipat

2 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Samsung-ul tau lucreaza in frecventele - (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz) iar Digi lucreaza in 2100 MHz. Deci trebuie sa cauti un aparat care functioneaza in 2100 MHz...

| IMS1806 explică (pentru leonardk):

Am mai avut un galaxy mini trimis din Anglia si ala imi citea cartela de digi