| AdrianSM a întrebat:

Am un Samsung galaxy next turbo GT-s5570i, si am versiunea de android 2.3.6, si as vrea sa ii dau un update sau sa instalez ultima versiune, si nu stiu cum. am cautat pe net, am incercat sa fac cu Samsung suite, dar nu imi recunoaste telefonul, pe youtbe am cautat si este in limba straine ( italiana/spaniola. eTc. ) si nu le stiu.
Ma ajutati si pe mine va rog?!
Funda!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu incerca sa ii faci upgrade, pentru ca el are procesor mic si nu suporta android 4.0 sau 4.1! daca ii faci o sa iti mearga foarte prost, adica foarte incet si foarte posibil sa se strice! mai bine il lasi asa si daca vrei sa para ca are android 4.0 sau 4.1 scrie pe google play la cautare,, holo launcher si holo locker''

| AdrianSM explică (pentru AlexElektro1987):

Dupa toate astea voi putea rula jocuri care necesita androi 4.0+?

2 răspunsuri:
| Cristian_Birmanese_1990 a răspuns:

Trebuie sa descarci programul Kies de pe site-ul oficial Samsung. E la fel ca Nokia PC Suite ca sa iti faci o idee...conectezi prin USB telefonul si ii faci update. Daca nu poti cauta pe forumuri custom ROM pentru versiuni mai "personalizate"