| NONAME113 a întrebat:

am un Samsung galaxy Nexus blocat pe Australia și am fost să îl decodez dar nu merge codul pe care mi la dat. Se poate decoda in alt mod?

Răspuns Câştigător
| BigLike a răspuns:

Mda doua moduri : 1)il duci la un service gsm specializat si scapi fara sa il strici sau 2)ai putea sa incerci sal decodezi singur uitandu-te la tutoriale si citind forumu-uri care te ajuta de ex: https://www.youtube.com/watch?v=JlrGoYq6NUg succes sper sa reusesti

| NONAME113 explică (pentru BigLike):

Mersi pentru ajutor, dar nu mai folosesc telefonul ala de cel putin 5 luni, am reusit sa l decodez prin instalarea unui alt rom. laughing)

| BigLike a răspuns (pentru NONAME113):

A laughing acum am observat ca tu ai publicat inrebarea in 2015 rolling on the floor) in orice caz gestu conteaza si mai bine mai tarziu decat niciodata!winking

| NONAME113 explică (pentru BigLike):

Eu sunt curios cum ai gasit intrebarea laughing