| alin3007 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S2 Plus cu versiunea de android 4.1.2 si as vrea sa-i fac update la 4.2.2. Am incercat cu "Actualizare Software" dar imi spune ca deja sunt instalate cel mai recent soft.
Cum as putea face acest update?
Funda

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Samsung ofera soft pe regiuni(chiar daca un prieten cu s2 plus a primit update, tu ai sa mai astepti). Regiuni=locuri din care au fost importate si proiectate initial.

| Jipa95 a răspuns:

Asteapta sa-ti vina update-ul, in afara de asta nu prea ai ce sa faci, decat sa te duci cu telefonul la un service gsm sa-ti puna ei versiunea nu 4.2.2, ci 4.4 KitKat, daca doresti, contra cost! happy

| Bogdanovici24 a răspuns:

Salut.Poti face update la android cu diverse programe destinate pentru asa ceva, dar te sfatuiesc din proprie experienta sa nu faci update cu programe daca nu ai nevoie urgent, fiindca poti sa-ti strici telefonul.Bafta!