| notGIGI a întrebat:

Salut TPU
Am un Samsung Galaxy S2 Plus, si vreau sa-i dau root. Care sunt avantajele și dezavantajele?
Am auzit ca pierd garantia > este adevărat?

Răspuns Câştigător
| KeZiki a răspuns:

Depinde daca telefonul rezista la root dar de obicei dupa root il faci praf.
avantaje: obtii drepturile depline ale telefonului ( adica treci peste limitele stabilite din fabrica) deci e un avantajmare facii ce vrei cu el.
dezavantaje : se sacadeaza se blocheaza iti distrugi bateria face fite multe. eu te sfatuiesc sa nu ii faci deoarece telefonul este destul de slabut sinu cred ca va rezista. uiteun link http://videotutorial.ro/......ial-video/

1 răspuns:
| Mihai1810 a răspuns:

Da isi va pierde garantie dar vei avea permisii maximie.