| vladys a întrebat:

AM un Samsung galaxy s3 mini si atunci cand vreau sa sun pe cineva se inchide automat apelul din prima nici nu baga tonul ca ar suna, dau apeleaza si se inchide si scrie redirectionarea conditionata a apelurilor este activata! nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, păi da deoarece cartelele digi nu merg in orice telefon, decit in cele 4 G, si de multe ori si in telefoanele de la digi nu ai semnal in unele zone, sau pică semnalul des asta este reteaua digi mobil.

| GreyRose a răspuns:

Daca se inchide mereu ar trebui sa te duci la magazinul de unde ai luat telefonul. Partea cu redirectionarea o am si eu. Nu se intampla nimic.

| vladys explică (pentru GreyRose):

Am pus o alta caretela in el si cu aia nu am problema
trebuie sa ma duc de unde am cartale cu pricina? mai exact cartela cu pricina e una de la digi mobil si am incercat cu una de Orange si n-am treaba

| GreyRose a răspuns:

Sau, s-ar putea ca telefonul tău sa fie redirecționat cu alt număr. într-adevăr este posibil sa fie o problema cu cartela și trebuie sa mergi la digi ( locul care l-ai zis) dar dacă ți-ai pus alta cartela, nu mai contează. happy

| bogdanstefan12234 a răspuns:

Cred ca este de la cartela, daca nu du-te la un service sa se uite ce are.