| CristiChhris a întrebat:

Salut Tpu.Am un Samsung Galaxy S3 si am încercat să-mi instalez MIUI Rom.Am intrat in recovery am dat wipe la tot si după dau install.Mi se blochează telefonul.Am intrat in recovery ca sa-i dau restore dar zicea acolo esf file corupted.Am intrat in odin mi-am instalat android 4.3 si alt esf pentru ca celălalt era corupted si când încerc acum sa sun pe cineva sa activez 3G sau sa trimit mesaj îmi zice "neînregistrat in rețea".Va rog sa ma ajutati.Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| raduradu2014 a răspuns:

Trebuie sa te inregistrezi in retea...

| TheTimeKiller a răspuns:

Gaseste pe cineva care se pricepe la ROM-uri. S-ar putea sa-i fi stricat de tot reteaua si trebuie iar reinstalat OS-ul. Vorbeste cu cineva care se pricepe, poate iti baga direct MIUI asa cum trebuie. Nu uita ca daca iti instalezi alt ROM pierzi garantia, asa ca daca ai nevoie de garantie trebuie sa stii cum sa instalezi iar TouchWiz. Stiu ca nu prea te-am ajutat, nu ma pricep la ROM-uri. Vezi ce spune cineva are se pricepewinking, dat nu te duce sa intrebi in magazinul de unde l-ai cumparat ca s-ar putea sa iti ia de tot garantia pentru ca ai umblat in OS.