| feraryyy78 a întrebat:

Am un Samsung s3 si este in garanție. Eu l-am scapat pe jos si s-a crapat ecranul. Daca il trimit la reparat cu garanția îi poate schimba ecranul?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In garantie se repara gratuit doar deficientele de fabricatie, nu si cele produse de utilizator. Va trebui sa platesti reparatia, defectiunea este din vina ta.

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Chiar daca este in garantie, ecranul ti-l schimba numai contra cost deoarece se stie ca ecranele se sparg numai daca scapi pe jos telefonul sau te asezi pe el.

| David98TM a răspuns:

Da pentru ca este in garantie

| bcalex96 a răspuns:

Nop, til repara in garantie daca e defect ceva in el nu daca il scapi ii spargi ecran, pica in apa si altele.

| airflow a răspuns:

Nu, daca l ai scapat garantia nu mai acopera reparatia lui, nu e din vina producatorului defectiunea ci din vina ta, din pacate

| CTLN a răspuns:

Normal ca nu! Eu am avut un Alcatel one touch si la fel am facut. Si am pierdut garantia big grin Sper ca te-am ajutat!

| Lavvvo a răspuns:

Nu cred.Eu cand l-am dus la service s-a uitat sa vada daca nu e crapat, zgariat excesiv.Ei considera ca l-ai scapat intentionat pentru a avea unul nou.

| Floryyna00 a răspuns:

Daca este in garantie nu trebuie dus la reparat, il duci acolo de unde l-ai luat si il va schimba, posibil contra-cost, aceasta va fi mult mai ieftin decat daca il duci la reparat.

| Ilie_Robert_1998_UkiQ a răspuns:

La fel am facut si eu. si mi l au reperat pe gratis asa ca multa bafta. funda?