| BlackHear7 a întrebat:

Am un Samsung S4 I9505, ce versiune credeti ca se misca mai bine si e mai bine optimizata, 5.0.1 lollipop sau JellyBean 4.4.2?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU recomand să faci update la Android 5!
Lasă-l cu 4.4 big grin

Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| cristicp a răspuns:

Parerea mea ar fi ca android 4.2.2 este mai bine optimizat, android 5.0.1 mai are mici BAG-uri. Parerea mea ar fi sa mai astepti inca vreo 2 luni sa se optimizeze mai bine, dar daca nu ai rabdare il poti lua de acum si sa il incerci. Funda? happy

| Dugalle a răspuns:

Ultima versiune pe care poti oficial sa o ai adica nu prin root sau alte balarii.

| Dugalle a răspuns (pentru cristicp):

Pe langa mici " BAG-uri " are si de asemenea mari IESIT-uri ceea ce nu e bine daca ies mai multe chestii decat bagi, zic. Nu cred ca e bine.

| cristicp a răspuns:

Am scris 4.2.2 voiam sa scriu 4.4.2