| Alexdapatabus a întrebat:

Am un Sony Xperia M2 care nu imi mai citeste cartela. O introduc, se restarteaza automat telefonul si dupa aceea imi spune "inserati cartela sim". Vreo solutie? Resoftarea ar ajuta? E cumparat de la Orange

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut Florea_Alex_1994_r8hN,

Iti recomand sa mergi cu telefonul si factura acestuia intr-un Orange Shop; telefonul va fi verificat si dupa caz trimis catre service-ul autorizat pentru a fi reparat/resoftat.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Nico_6399 a răspuns:

Vezi sa nu fie magnetizata cartela.Mergi la Orange sau de unde ai tu cartela si intreaba.Sigur te ajuta un angajat de acolo.