| Cocioaba_Sorin_1997 a întrebat:

Am un Sony xperia m2 codat Orange si nu imi mai recunoaste cartela
cand bag cartela in telefon zice ca, cartela afost inserata si isi da resetare
dupa resetare zice sa inserez o cartela sim
Ma puteti ajuta
Cardul sd il citeste deci nu ar putea fi din banda flex cititor de cartela
Imi puteti da un sfat!

2 răspunsuri:
| Helix a răspuns:

E posibila demagnetizarea cartelei. Du-te la reprezentanta rețelei care o folosești și o schimba, rămâne același numar

| Cocioaba_Sorin_1997 explică (pentru Helix):

Nu este de la cartela pentru ca in alt telefon imi citeste cartela