| Pietricel a întrebat:

Am un telefon Allview A4 You si i s-a spart ecranul si nu mai merge touch-ul. Daca ma duc la digi si ii rog sa il schimbe pot? Abonamentul meu de 2 ani expira in noiembrie. Si daca merge schimbat costa?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca va costa, doar nu crezi ca iti repara ecranul spart e garantie

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca te costa.Nu este defectiune din fabrica.Ti-l vor trimite la service.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Da, se poate repara în Service, dar va trebui să plăteşti contravaloarea reparaţiei.
Garanţia NU acoperă astfel de "defecte" ( care sunt din cauza ta )!

Toate cele bune!

| AValentin a răspuns:

A sa iti dau o adresa sa vezi cit costa fiecarehappy

| Roxx_Kati_1994 a răspuns:

Daca abonamentul expira in Noiembrie, înseamnă ca telefonul inca este in garanție, daca nu greșesc. Poti merge cu el sa il repare.

| Pietricel explică (pentru Roxx_Kati_1994):

Da dar defectiunea nu e considerata tehnica. E considerata din vina mea. Mersi.

| Roxx_Kati_1994 a răspuns:

Sa STI ca uneori, chiar daca este vina ta, il repara. Am câteva persoane care L-au scăpat in apa si l-au reparat. Si nu numai asta

| UnAdrian a răspuns:

Salut,

Daca l-ai spart nu mai beneficiaza de garantie, dar cei de la Digi il pot trimite in service la producator si acestia te vor suna sa iti comunice costul pe care poti sa il accepti sau sa-l refuzi.;-)