| Marius-Dumitru_Aursulesei_1997 a întrebat:

Salut TPU! Am un telefon ALLVIEW A5 QUAD si am ceva probleme la el... Acum ceva vreme l-am scapat jos si cred ca a sarit o anumita piesa din locasul ei si nu stiu exact ce anume. Mai exact, cand vreau sa il pornesc imi apare acel intro cu logo-ul firmei dupa care imi apar niste dungi sau se "amesteca" imaginea ca la un puzzle, vibreaza, iar daca il strang in mana din lateral se schimba acel "amestec" al imaginii si se inchide doar daca ii scot bateria. Uneori, dar foarte rar, mai porneste, insa cand incerc sa pornesc o aplicatie se intampla la fel. Am incercat sa opresc procesele de fundal si dadeam optimizare ram odata la 1 min, maxim 2 si mai statea o vreme pornit dupa care aparea la fel. Initial eu am crezut ca ar putea fi de vina ori ram-ul, ori procesorul, ori temperatura mare a telefonului, ori vreun contact sau ceva imperfect din zona ecranului (tinand cont ca daca il strang din lateral imi face uneori aceleasi chestii). Astept un raspuns cat mai bun de la cei priceputi in domeniu. Funda!winking

1 răspuns:
| HDR10 a răspuns:

Telefonul s-a dat peste cap odata cu contactul cu solul! Sfatul meu e sa-l duci la un service autorizat si ei te vor ajuta!
Bafta