| SpikeSpigel a întrebat:

am un telefon cu android si are putin memorie Flash pe el, mai exact 4 gb. Vreau sa ii pun un card si sa instalez aplicatiile pe card, nu pe memoria telefonului, cum pot face asta? Am mai incercat odata, am avut o optiune de a selecta intre telefon si card, am selectat card si tot pe telefon instala... cum pot face sa instalez direct pe card?

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Cumparati memoria sd card.Intra in setari si apesi pe stocare.Aici selectezi ca disc de scriere implicit Card SD

| YoChriss a răspuns:

Salut! Nu se pot instala doar pe SD aplicatiile, pentru ce sistemul de operare Android este facut pentru a mai lasa ceva din jocuri si aplicatii in memoria telefonului/tabletei. Funda?

| YeuEmy a răspuns:

Pai instalezi un joc (care vrei)si intri in setari la aplicatii...si apesi pe jocul acela...descarcat...si dai mai jos si iti apare ceva cu card sd si memorie interna si apesi pe card sd...si gata.Mie mi se descarca direct pe cardwinking

| SpikeSpigel explică (pentru YeuEmy):

. Stiu ca merge si asa. dar din 4 GB memoria mea libera la telefon este de 1.5 gb si daca instalez ceva de 2 gb?