| eKo4eVeR a întrebat:

Am un telefon Cubot p9, si de la un timp am o problema cu Mesajele...se intampla sa trimit un mesaj si sa nu ajunga la respectiva persoana, si dupa ce mai trimit un mesaj ajunge si celalalt, la fel patesc si cand e sa primesc. De exemplu, vorbesc cu iubita si nu mai primesc mesaj, o intreb daca a primit ceva si imi zice ca nu, dupa aia imi da mesaj ca acum au ajuns ambele mesaje, cateodata se ajunge si la un numar de 3-4-5 mesaje sa le primim deodata. Sper sa ma ajute cineva. Centrul de mesaje este corect, am cautat problema pe internet si nu am gasit nimic in privinta cu aceasta. Multumesc anticipat. Daca este sa mai dau ceva informatii astept.

1 răspuns:
| Alex_Lacatus_1999 a răspuns:

Salut, Cubot e un telefon chinezesc nu recomand aceste modele de telefoane chiar dacă au un dizain frumos si la un pret ieftin, se strica foarte repede si încălzesc rapid si se poate ajunge chiar sa se topească placa de baza. Pur si simplu telefonul tau e defect, nu are rost sa il duci la service pentru că nu merită telefonul. Dar daca nu iti poti achiziționa un telefon nou de firma cum ar fi Samsung, Iphone, Huawei. Îți poți resetat telefonul si sper sa nu mai ai probleme. Funda?